Az együttműködés lehetőségei a projekt lezárása után

Az együttműködés lehetőségei a projekt lezárása után

A projekt megvalósításában részt vevő szervezetek feladata, hogy együttműködési tervet készítsenek a projekt lezárását követő időszakra annak érdekében, hogy a projekt eredményei hosszú távon fennmaradjanak. Az együttműködés egyik terepe lehet, ha olyan közös pályázati lehetőségeket találnak, amelyek segítik a közös munka folytatását. Erre kínálhat lehetőséget a Tempus Közalapítvány az Erasmus+ programokon keresztül, ahol több lehetőség is kínálkozik az együttműködésre. Az Erasmus+ kiírások olyan kereteket biztosítanak, amelyeken belül a már összeszokott csapat, akár változatlan felállásban, együtt pályázhat, de lehetőség van új partnerek bevonására is, amelyet a konkrét tevékenység akár meg is kívánhat. Az együttműködés kidolgozására rendelkezésre álló idő elegendő lehet arra, hogy 2020 során közös pályázat születhessen.