Az interjúk tapasztalatai I

Az interjúk tapasztalatai I

Fontos alapkérdés a kutatásban – és fontos kérdés mindazok számára, akik foglalkoznak, vagy szeretnének foglalkozni ifjúsági közösségekkel -, hogy melyek azok a tényezők, amelyek szerepet játszanak egy ifjúsági közösség létrehozásában, illetve melyek azok, amelyek a fennmaradást segítik. Sokszor nehéz szétválasztani a közösség alakulását és fennmaradását segítő tényezőket, így ezeket együttesen kezeltük az információk gyűjtése során. Ahol a válaszadó külön ki tudott térni a két esetre, ott azt megkülönböztettük a válaszok összegzése során. Mely tényezőket említették? A legtöbben azt fogalmazták meg, hogy kell egy helyi kulcsszereplő, aki összefogja a kezdeményezést. További fontos tényező, hogy legyen valami közös pont, egy közös cél, amire létrejön a közösség. A támogatást és erőforrást említették még a válaszadók, a motivációt, a sikerélményt és a pozitív visszajelzést.