Észak-alföldi regionális disszeminációs rendezvény – Debrecen

Észak-alföldi regionális disszeminációs rendezvény – Debrecen

Utolsóként valósult meg a regionális rendezvények közül a debreceni helyszínen szervezett disszemináció. A program hasonlóan valósult meg, mint a korábbi helyszíneken meghirdetett rendezvények esetében: a projekt eseményeinek összefoglalása után a kutatási eredmények ismertetésére, megbeszélésére került sor, majd a szakpolitika számára megfogalmazandó javaslatokhoz összegyűjtött észrevételek, problémák kerültek megvitatásra, kiegészítésre. A javaslatok köre bővült a rendezvények során, mert minden rendezvényt követően a helyszínen elhangzott, az anyagban még nem szereplő megállapítások bekerültek a munka anyagba. A jó hangulatú, konstruktív megbeszélést követően egy közös ebéd mellett folytatódott az eszmecsere. A legnagyobb érdeklődés a szakpolitika felé megfogalmazott javaslatokat kísérte, a megvitatás során hangzottak el új szempontok, javaslatok, illletve a meglévő javaslatok más szempontú megközelítése is felmerült.