Fontos szempontok az interjúk készítésénél

Fontos szempontok az interjúk készítésénél

Fontosnak tartottuk, hogy három aspektusból is rálátást kapjunk az ifjúsággal, ifjúsági közösségekkel kapcsolatos kérdésekre, hogy a szakpolitika felé tett javaslatok a lehető legpontosabban kerüljenek megfogalmazásra. Ennek érdekében készült az előző bejegyzésben már említett háromféle kérdéssor, egy az ifjúsággal foglalkozó szakemberek számára, egy az ifjúságkutatóknak és egy a szakpolitika képviselőinek.
A személyes lekérdezést részesítettük előnyben, azonban néhány esetben telefonos lekérdezés történt annak érdekében, hogy sikeres legyen a lekérdezés és ne veszítsük el az interjú alanyt, illetve az általa elmondott információkat.
Az alábbi településeken működő kezdeményezések szakembereivel készítettünk interjút: Balmazújváros, Berettyóújfalu, Bordány, Budapest, Debrecen, Földes, Komárom, Mályi, Miskolc, Nagyrábé, Nyíregyháza, Pécs, Szeged, Zalaszentgrót.