Gondolatok a szakpolitikai ajánlásokhoz I

Gondolatok a szakpolitikai ajánlásokhoz I

Az interjúk készítése során az utolsó kérdés arra vonatkozott, hogy lenne-e az interjúalanynak ,olyan konstruktív javaslata, amelyet szívesen kommunikálna a szakpolitika képviselői felé. A megfogalmazott gondolatok, javaslatok egy része azoknak a körülményeknek a változtatására vonatkozott, amelyek fontosak az ifjúsági közösségek létrejöttének, fenntartásának támogatásához. Ilyen tényező például a hely kérdése, mert minden közösségnek szüksége van egy olyan helyre, ahol a tagjai összegyűlhetnek, amit a magukénak érezhetnek, kedvükre alakíthatnak, saját képükre formálhatnak. Kérdés, hogy ki feladta kellene hogy legyen ennek biztosítása. Az önkormányzatok egy része tudja és akarja támogatni a fiatalokat azzal, hogy helyet biztosít számukra egy épület, vagy akár egy terem formájában. A válaszokból az derült ki,hogy a helyiség biztosításon túl fontos az infrastrukturális feltételek megléte is.