Gondolatok a szakpolitikai ajánlásokhoz II

Gondolatok a szakpolitikai ajánlásokhoz II

A fiatalokra vonatkozó meglátásokat is mefogalmaztak az interjúalanyok. Az egyik ilyen fontos észrevétel volt, hogy jobban oda kellene figyelni arra, hogy mit mondanak a fiatalok, a cselekvésekbe be kellene építeni az ő javaslataikat, mert sokszor erre nem kerül sor. Érdemes lenne minél több közösségi élménybe bevonni őket, a bevonáshoz pedig jobban kellene használni azokat az elérési útvonalakat, amelyeken a fiatalok megszólíthatók, a digitális eszközöket mindenképpen be kellene építeni a programokba valamilyen formában, hogy vonzó legyen a fiatalok számára egy-egy lehetőség. Felmerült az is a javaslatok között, hogy szükség lenne felnőtt jelenlétre a digitális térben – egyenlőre a szükséglet van jelen, a megoldás még várat magára – , mert a rengeteg információt a fiatalok nem képesek megszűrni, és nem biztos, hogy jó megoldásokat találnak útmutatás nélkül.