Hogyan készültek az interjúk?

Hogyan készültek az interjúk?

Az interjú alanyok kiválasztása hólabda módszerrel történt, illetve a szakpolitikai képviselő esetében a Család- és ifjúságügyért Felelős Államtitkárságon belül kerestük meg a kifejezetten az ifjúságot érintő kérdésekkel foglalkozó államtitkár-helyettest. Támpontot adtak korábbi országos ifjúságkutatási anyagok is, amelyekben fellelhetők voltak azok az ifjúsági aktív szervezetek, akiket mindenképpen meg szerettünk volna szólítani. Fontosnak tartottuk, hogy készüljön interjú kistelepülésen dolgozó szakemberrel és nagyvárosi környezetben dolgozókkal egyaránt, valamint hogy lehetőség szerint a lehető legtöbb régió megjelenjen a megkérdezettek működési területe tekintetében.
Az interjúvázlat összeállításánál azt vettük figyelembe, hogy a megkérdezettek köre meglehetősen heterogén, így háromféle kérdéssor készült: egy az ifjúsági közösségekkel dolgozó szakemberek számára (ennek két része van, egy programokra vonatkozó rész és egy átfogó, általános kérdéssor), egy ifjúsági kutatók számára és egy a szakpolitika képviselői számára.